Charakter RR

 

    Rhodéský ridgeback je inteligentní, důstojný a k cizincům rezervovaný pes, bez známky agrese či plachosti. Je to pes trpělivý, se silným smyslem pro humor, což z nej dělá výtečného společníka a domácího mazlíčka. Tito psi nejsou sladcí labradoři nebo kokršpanělové, ani oddaní pracovní psi jako němečtí ovčáci či dobrmani. Rhodéský ridgeback je velice inteligentní pes schopný řešit problémy a je nadaní dlouhou pamětí.

 

    Ke svému pánovi velice lne a opravdu nerad zůstává sám dlouhé hodiny. Je věrný a nemusíte ho cvičit na obranu. Ochrání vás i váš majetek. Ridgeback potřebuje majitele, který je odhodlaný vyžadovat stálou, důslednou disciplínu avšak pouze slušným způsobem.Ve skutečnosti Rhodéský ridgeback nesnáší bití, a jestliže ho podle jeho názoru nespravedlivě potrestáte, nikdy vám to nezapomene.
Rhodéský ridgeback je také velmi klidný, poslušný, někdy však poněkud líný. V dospělosti rád polehává před krbem nebo se dlouhé hodiny vyhřívá na slunci.

 

    I když Rhodéský ridgeback nepůsobí tak masivně jako rotvajler, je to mimořádně silný pes. Ridgeback tak dokonale klame tělem. Dokud nebudete držet rozčileného dospělého ridgebacka, nebudete mít představu o tom, jakou má ve skutečnosti sílu. Jestliže poprvé držíte ridgebacka, který právě zahlédl kočku, počítejte s tím, že se vám dostane tvrdého přistání na zem.

 

    Rhodéští Ridgebackové jsou ochotni zapojit se s vámi do jakékoli aktivity. Je to pes, který je schopný velké fyzické námahy a udržet tempo i s náročným majitelem. Dlouhé procházky lesem nebo honička po pláži je pro Ridgebacka velkou odměnou.

 

    Rhodéský ridgeback je velice silný energický pes, který se v mžiku dokáže změnit v lovce či agresivního obranáře vás a vašeho majetku. Potřebuje majitele, který neustále vyžaduje absolutní poslušnost a to nenásilnou a klidnou formou tichých instrukcí a povelů. Jestliže se naučíte s Ridgebackem správně komunikovat, oplatí vám to svou neuveřitelně přátelskou a oddanou povahou a zaručí Vám spoustu humorných chvil.